RNCF1210DTE12R1
Mfr.Part #
RNCF1210DTE12R1
Description
RES 12.1 OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
12.1Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210DTE12R1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.1Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C