RNCF1210DTE12K7
Mfr.Part #
RNCF1210DTE12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
12.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
PRECISION
Datasheets
RNCF1210DTE12K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C