RNCF1210DTE12K1
Mfr.Part #
RNCF1210DTE12K1
Description
RES 12.1K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W