RNCF1210DTE127R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE127R
Description
RES 127 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Resistance :
127Ohm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTE127R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 127Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C