RNCF1210DTE124R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE124R
Description
RES 124 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Resistance :
124Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W