RNCF1210DTE11R8
Mfr.Part #
RNCF1210DTE11R8
Description
RES 11.8 OHM 0.5% 1/3W 1210
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RECTANGULAR
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
11.8Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Series :
RNCF
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C