RNCF1210DTE11K5
Mfr.Part #
RNCF1210DTE11K5
Description
RES 11.5K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
11.5kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C