RNCF1210DTE115K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE115K
Description
RES 115K OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
115kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210DTE115K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 115kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C