RNCF1210DTE10R7
Mfr.Part #
RNCF1210DTE10R7
Description
RES 10.7 OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
10.7Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm