RNCF1210DTE105R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE105R
Description
RES 105 OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
105Ohm
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
2
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210DTE105R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 105Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C