RNCF1210DTC93K1
Mfr.Part #
RNCF1210DTC93K1
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
93.1kOhm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%