RNCF1210DTC8K06
Mfr.Part #
RNCF1210DTC8K06
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.06kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210DTC8K06
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C