RNCF1210DTC82K0
Mfr.Part #
RNCF1210DTC82K0
Description
RES 82K OHM 0.5% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
82kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210DTC82K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 82kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C