RNCF1210DTC2M32
Mfr.Part #
RNCF1210DTC2M32
Description
RES 2.32M OHM 0.5% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
2.32MOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W