RNCF1210DTC28R7
Mfr.Part #
RNCF1210DTC28R7
Description
RES 28.7 OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Resistance :
28.7Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DTC28R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 28.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C