RNCF1210DTC280K
Mfr.Part #
RNCF1210DTC280K
Description
RES 280K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
280kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210DTC280K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 280kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C