RNCF1210DTC27K4
Mfr.Part #
RNCF1210DTC27K4
Description
RES 27.4K OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
27.4kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RNCF1210DTC27K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C