RNCF1210DTC232R
Mfr.Part #
RNCF1210DTC232R
Description
RES 232 OHM 0.5% 1/3W 1210
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
232Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DTC232R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 232Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C