RNCF1210DTC221K
Mfr.Part #
RNCF1210DTC221K
Description
RES 221K OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
221kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW