RNCF1210DTC1R20
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1R20
Description
RES 1.2 OHM 0.5% 1/4W 1210
Resistance :
1.2Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C