RNCF1210DTC1R18
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1R18
Description
RES 1.18 OHM 0.5% 1/4W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.18Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C