RNCF1210DTC1R15
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1R15
Description
RES 1.15 OHM 0.5% 1/4W 1210
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1.15Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
12 Weeks
Datasheets
RNCF1210DTC1R15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.15Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C