RNCF1210DTC1R07
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1R07
Description
RES 1.07 OHM 0.5% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.07Ohm
Datasheets
RNCF1210DTC1R07
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.07Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C