RNCF1210DTC1M96
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M96
Description
RES 1.96M OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
1210 (3225 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.96MOhm
Datasheets
RNCF1210DTC1M96
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.96MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C