RNCF1210DTC1M82
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M82
Description
RES 1.82M OHM 0.5% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Resistance :
1.82MOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTC1M82
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.82MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C