RNCF1210DTC1M74
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M74
Description
RES 1.74M OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.74MOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
Surface Mount
Datasheets
RNCF1210DTC1M74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.74MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C