RNCF1210DTC1M69
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M69
Description
RES 1.69M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Resistance :
1.69MOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTC1M69
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.69MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C