RNCF1210DTC1M58
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M58
Description
RES 1.58M OHM 0.5% 1/4W 1210
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.58MOhm
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTC1M58
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.58MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C