RNCF1210DTC1M24
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M24
Description
RES 1.24M OHM 0.5% 1/4W 1210
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.24MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF1210DTC1M24
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.24MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C