RNCF1210DTC1M21
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M21
Description
RES 1.21M OHM 0.5% 1/4W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RNCF
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
1.21MOhm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm