RNCF1210DTC1M15
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M15
Description
RES 1.15M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W