RNCF1210DTC1M13
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1M13
Description
RES 1.13M OHM 0.5% 1/4W 1210
Resistance :
1.13MOhm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DTC1M13
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.13MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C