RNCF1210DTC1K13
Mfr.Part #
RNCF1210DTC1K13
Description
RES 1.13K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
1.13kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%