RNCF1210DTC16R5
Mfr.Part #
RNCF1210DTC16R5
Description
RES 16.5 OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
16.5Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C