RNCF1210DTC154R
Mfr.Part #
RNCF1210DTC154R
Description
RES 154 OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
PRECISION
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
RNCF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power Rating :
200mW