RNCF1210DTC154K
Mfr.Part #
RNCF1210DTC154K
Description
RES 154K OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Resistance :
154kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C