RNCF1210DTC12K7
Mfr.Part #
RNCF1210DTC12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/3W 1210
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
12.7kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1210 (3225 Metric)
Datasheets
RNCF1210DTC12K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C