RNCF1210DTC110K
Mfr.Part #
RNCF1210DTC110K
Description
RES 110K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Resistance :
110kOhm
Datasheets
RNCF1210DTC110K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 110kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C