RNCF1210DKE9R53
Mfr.Part #
RNCF1210DKE9R53
Description
RES 9.53 OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.53Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE9R53
RNCF Series, Thin Film, 9.53Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C