RNCF1210DKE9K10
Mfr.Part #
RNCF1210DKE9K10
Description
RES 9.1K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Resistance :
9.1kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DKE9K10
RNCF Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C