RNCF1210DKE88R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DKE88R7
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 88.7 OHM 0.5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Series :
RNCF
Power Rating :
200mW
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
88.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF1210DKE88R7
RNCF Series, Thin Film, 88.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C