RNCF1210DKE88K7
Mfr.Part #
RNCF1210DKE88K7
Description
RES 88.7K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
88.7kOhm
Datasheets
RNCF1210DKE88K7
RNCF Series, Thin Film, 88.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C