RNCF1210DKE84R5
Mfr.Part #
RNCF1210DKE84R5
Description
RES 84.5 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
84.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DKE84R5
RNCF Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C