RNCF1210DKE76R8
Mfr.Part #
RNCF1210DKE76R8
Description
RES 76.8 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
76.8Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DKE76R8
RNCF Series, Thin Film, 76.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C