RNCF1210DKE6R49
Mfr.Part #
RNCF1210DKE6R49
Description
RES 6.49 OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
6.49Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE6R49
RNCF Series, Thin Film, 6.49Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C