RNCF1210DKE665K
Mfr.Part #
RNCF1210DKE665K
Description
RES 665K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
665kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210DKE665K
RNCF Series, Thin Film, 665kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C