RNCF1210DKE60K4
Mfr.Part #
RNCF1210DKE60K4
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
60.4kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DKE60K4
RNCF Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C