RNCF1210DKE5K36
Mfr.Part #
RNCF1210DKE5K36
Description
RES 5.36K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.36kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DKE5K36
RNCF Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C