RNCF1210DKE5K11
Mfr.Part #
RNCF1210DKE5K11
Description
RES 5.11K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Resistance :
5.11kOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DKE5K11
RNCF Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C