RNCF1210DKE4R75
Mfr.Part #
RNCF1210DKE4R75
Description
RES 4.75 OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
4.75Ohm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DKE4R75
RNCF Series, Thin Film, 4.75Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C